Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kupiłem Octavię Tour TDI i....jestem niezadowlony

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kupiłem Octavię Tour TDI i....jestem niezadowlony

    Zamieszczone przez adik_s
    mój ojciec widział ostatnio drogówke na `siodemce` jadąc od strony warszawy jakies dwa kilometry przed ich stalym miejscem w Szczytnie tam za bandami... teraz stali na zakrecie, na skrzyzowaniu, nie pamietam miejscowosci ale tam po drugiej stronie jest kamera a po prawej jakis chyba stary czy niedokończyny budynek... (super miejsce, wszyscy zapalają na zakrecie a tu wylatuje głąb z lizakiem i zatrzymuje... wrrr)
    a dzis postawili fotoradar na nowy terenie zabudowanym przed ciechanowem, który ciągnie sie całe 200metrów :evil: :evil: kolejna paranoja ale cóż...
    Potwierdzam czasami tam staja ,dluga prosta ,krzyzowka i zakret w dol i w prawo ,stoja na przeciwko przystanku ,najczesciej fioletowe mondeo z suszarka.

    A od ktorej strony jak sie wjezdza do ciechanowa? i czy staly czy przenosny ?
    O2 2.0 FSI (BVY) Elegance 150 KM 200 Nm ...najbardziej aksamitny silnik benzynowy VW...

  • #2
    Kupiłem Octavię Tour TDI i....jestem niezadowlony

    Witam wszystkich użytkowników Octavi, mam na imię Artur - jestem tu nowy i zaczynam niebyt optymistycznie, ale może to się z czasem zmieni i przyzwyczaję się do pewnych wad tego auta.

    Samochód jest fabrycznie nowy (octavia I) ale z rocznika 2004, silnik 1,9 TDI (110 KM).
    Zapłaciłem za niego w lutym tego roku....za dużo.
    Niepodoba mi się układ kierowniczy, w środkowym położeniu jest mało precyzyjny i gumowaty, zawieszenie jest trochę za twarde. Kolejny minus i to spory to przednie fotele - są baaardzo niewygodne, po godzinie jazdy bolą mnie plecy.
    Spalanie przy zimnym silniku w zimie sięga 25 l/100 km - to ma być oszczędny samochód ? Aha i jeszcze jedno-samochód jest zbyt głośny, zwłaszcza podczas przyspieszania.

    Na pewno pomyślicie: Widziały gały co brały!
    I macie rację.


    Reszta OK. Podoba mi się przyspieszenie samochodu, osiągi, przyczepność na zakrętach ( ach te czeskie opony!!!-do dupy), rewelacyjnie niskie spalanie (pomijając rozruch), seryjna klima, wielki bagażnik i w miarę bogate wyposażenie (elektryka). Nie przeszkadza mi mała ilość miejsca z tyłu, gorzej z widocznością wstecz.


    P.S.
    Może znacie sposób na wygodniejsze siedzenia? Pytałem w RECARO ale tam najtańszy fotel kosztuje ok. 5 000 zł. Może fotele w octavi z regulacją odcinka lędzwiowego są wygodniejsze ?

    Mam nadzieję, że nikt się na mnie nie pogniewa za tą opinię. Poprostu wydałem dużo kasy i mam zbyt wysokie oczekiwania
    Power is nothing without control !
    "Samochód nie powinien wyglądać na szybszy niż jest" - zasłyszane na forum (napisał paulm)

    Komentarz


    • #3
      Ja kupiłem swoją Octę w sierpniu 2004. I jestem zadowolony...

      Układ kierowniczy ma regulację w kierunkach góra-dół i przód-tył więc masz możliwość dowolnego ustawienia kierownicy.
      Seryjne zawieszenie jest miękkie - uwierz mi bo jeździłem na naprawdę twardych.

      Przednie fotele ? no cóż ja nie narzekam a zrobiłem ponad 25 tys. tym samochodem.

      Spalanie ? 25l to może być chwilowe na 1 lub drugim biegu.. i to niezależnie od temperatury powietrza. Spróbuj przejechać non stop 200-300 km i zobaczysz że nawet przy dynamicznej jeździe nie powinno być więcej niż 6-6,5.

      Głośność pracy ? to diesel.. nie może być cichy, ten dźwięk można polubić po jakimś czasie - przynajmniej słyszysz że pracuje...

      Myślę że to kwestia przyzwyczajenia.... czym jeździłeś wcześniej ?
      Octavia Kombi ASV 114KM 256Nm @ 148KM 330Nm by ALI - polecam tego tunera...

      Komentarz


      • #4
        Fotele to faktycznie masakra

        Co do 25l/100km to brzmi nieprawdopodobnie :? na zimnym silnków w ciągu pierwszych 4km jazdy to może takie być, ale potem to 6-7l w mieście nie przekracza. Duże spalanie na zimnym silniku jest w każdym samochodzie i nie ma się co dziwić.
        Leon FR 2.0TDI 170KM

        Komentarz


        • #5
          :shock:


          25l chwilowego spalania to chyba nic zlego?
          Liczy sie to ile auto spala w momencie kiedy placisz za paliwo, prawda?
          TDI 205PS

          Komentarz


          • #6
            Poprostu wydałem dużo kasy i mam zbyt wysokie oczekiwania
            IMO za te pieniadze nie znalazlbys lepszego kompromisu pomiedzy cena a komfortem, jakoscia, osiagami, zuzyciem paliwa itp.

            Spalanie przy zimnym silniku w zimie sięga 25 l/100 km
            masz na mysli oczywiscie chwilowe spalanie podczas przyspieszania???

            Kolejny minus i to spory to przednie fotele - są baaardzo niewygodne, po
            godzinie jazdy bolą mnie plecy.
            IMO oczywiscie sa wygodniejsze fotele w autach podobnej klasy np w Oplu Vectra czy Renault Laguna, aczkolwiek kazdy lubi co innego. Jedni lubia fotele bardziej miekkie inni bardziej twarde. Mysle, ze przesadziles z tym "baaaardzo". Osobiscie przy jezdzie non stop nawet 8h nigdy mnie plecy nie bolaly...
            BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
            CR-V 2,2 i-ctdi
            Perfectservice by Dobrygrześwawa

            Komentarz


            • #7
              Te fotele to kiedyś w jakimś programie nazwano ortopedycznymi
              To bardzo dobra i trafna nazwa.
              Octavia 1.6 AEE 165tys przeb.

              Komentarz


              • #8
                Re: Kupiłem Octavię Tour TDI i....jestem niezadowlony

                Zamieszczone przez LIFE
                Niepodoba mi się układ kierowniczy, w środkowym położeniu jest mało precyzyjny i gumowaty, zawieszenie jest trochę za twarde. Kolejny minus i to spory to przednie fotele - są baaardzo niewygodne, po godzinie jazdy bolą mnie plecy. P.S.
                Może znacie sposób na wygodniejsze siedzenia? Pytałem w RECARO ale tam najtańszy fotel kosztuje ok. 5 000 zł. Może fotele w octavi z regulacją odcinka lędzwiowego są wygodniejsze ?

                Mam nadzieję, że nikt się na mnie nie pogniewa za tą opinię. Poprostu wydałem dużo kasy i mam zbyt wysokie oczekiwania
                A ja 2 dni temu odebrałem Octavie Tour ale 1.8T wiec wrazenia mam dosc odmienne k Uwazam ze byl to dla moich potrzeb zdecydowanie najlepszy samochod biorac pod uwage stosunek jego walorów do ceny.

                Z twoich uwag to najbardziej zgadzam sie z kwestia foteli. Nie sa tragiczne ani złe, ale sa bardzo przecietne. I zastanawiam sie co z nimi zrobic by bylo lepiej - mam pare koncepcji Jak zrealizuje to sie pochwale 8)
                Pozdrawiam
                perfex

                Octavia HTP

                Komentarz


                • #9
                  Czy w Octavii Tour sa inne fotele niz np. w Elegance??

                  Bo czytam i zdziwiony jestem troche, ze one sa niewygodne... :|
                  TDI 205PS

                  Komentarz


                  • #10
                    Czy w Octavii Tour sa inne fotele niz np. w Elegance??
                    jedyna roznica to chyba brak regulacji ledzwiowej w wersji Tour...
                    BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                    CR-V 2,2 i-ctdi
                    Perfectservice by Dobrygrześwawa

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez MiKruS
                      Czy w Octavii Tour sa inne fotele niz np. w Elegance??
                      Bo czytam i zdziwiony jestem troche, ze one sa niewygodne... :|
                      W Tour sa chyba bez regulacji podledzwiowej i te faktycznie moga byc mniej wygodne.
                      Ale z podparciem jak dla mnie sa ok. Wlasnie daltego, ze sa twardsze.

                      LIFE jak kupowales auto, to chyba zrobiles jazde probna, obejrzales je wczesniej ?
                      Jezeli tak, to narzekanie teraz na zbyt glosny silnik i niewygodne fotele jest conajmniej dziwne.
                      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                      STOP ECO-TERRORISM!

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez MiKruS
                        Czy w Octavii Tour sa inne fotele niz np. w Elegance??

                        Bo czytam i zdziwiony jestem troche, ze one sa niewygodne... :|
                        Sadze ze nie sa inne. Nie wiem jak w "Tour" ja mam "Tour Biznes " i jest regulacja ledzwiowa i regulacja wysokosci przy obu fotelach.
                        Pozdrawiam
                        perfex

                        Octavia HTP

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Emil
                          Kolejny minus i to spory to przednie fotele - są baaardzo niewygodne, po
                          godzinie jazdy bolą mnie plecy.
                          IMO oczywiscie sa wygodniejsze fotele w autach podobnej klasy np w Oplu Vectra czy Renault Laguna, aczkolwiek kazdy lubi co innego. Jedni lubia fotele bardziej miekkie inni bardziej twarde. Mysle, ze przesadziles z tym "baaaardzo". Osobiscie przy jezdzie non stop nawet 8h nigdy mnie plecy nie bolaly...
                          od kiedy Octavia to klasa Vectry czy Laguny ??
                          Octavia to klasa Astry lub Meganki !! :diabelski_usmiech

                          więc nie porównujmy c...a z ogórkiem :diabelski_usmiech
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            Spalanie przy zimnym silniku w zimie sięga 25 l/100 km - to ma być oszczędny samochód
                            a zmieniales biegi na wyzsze ? :|
                            NajtFukinPatrol North-West

                            Komentarz


                            • #15
                              od kiedy Octavia to klasa Vectry czy Laguny ??
                              Octavia to klasa Astry lub Meganki !!

                              więc nie porównujmy c...a z ogórkiem
                              ale róznice klasowe sa niewielkie w tym przypadku, bardzo niewielkie :diabelski_usmiech

                              co innego bmw 5 do bmw7 albo mercedes E do mercedesa S

                              ja tam wielkich róznic komfortu, wielkosci porównujac octe do vectry czy lagune nie widze k

                              a czy octe II tez bys porównal do astry czy meganki????? :wink:
                              IMHO zdecydowanie na rowni klasowej z vectra lub laguna 8)
                              BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                              CR-V 2,2 i-ctdi
                              Perfectservice by Dobrygrześwawa

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzielenie czegokolwiek na klasy, itd. ma te wade, ze zawsze znajda sie elementy posrednie, z ktorymi nie wiadomo co zrobic.

                                Octavia jest tego klasycznym przykladem. Ciezko jest uznac ja z czystym sumieniem za klase srednia, ale imho tak samo nie pasuje ona do kompaktow.

                                Zreszta widac to po tym, ze rozmaite "instytucje" maja problem z zaklasyfikowaniem Octavii i raz wystepuje ona jako kompakt a raz jako klasa srednia.
                                TDI 205PS

                                Komentarz


                                • #17
                                  Emil,

                                  Vectra czy Laguna daje naprawde lepszy komfort niz Octavia. Do jakosci prowadzenia Vectry jej naprawde daleko. Prawde powiedziawszy, to Octavia, to takie nie wiadomo co - niby wielkie jak Vectra, ale miejsca ma jak Golf IV. Do tego prowadzi sie gozej od Golfa i od Vectry. Maly rozstaw osi robi swoje. Mi sie podoba, ale nie powiem zebym byl zachwycony z wlasnosci trakcyjnych. :cry:
                                  Była O1 jest F2.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    QRDE....

                                    Porównujmy octavie I do poprzedniej Vectry i OII do nowej Vectry....

                                    [ Dodano: Czw 02 Cze, 05 16:46 ]
                                    Do tego prowadzi sie gozej od Golfa
                                    ....no comments
                                    BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                                    CR-V 2,2 i-ctdi
                                    Perfectservice by Dobrygrześwawa

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez LIFE
                                      Spalanie przy zimnym silniku w zimie sięga 25 l/100 km - to ma być oszczędny samochód ? Aha i jeszcze jedno-samochód jest zbyt głośny, zwłaszcza podczas przyspieszania.
                                      Popros kogos kto ma komputer pokladowy w jakims konkurencyjnym aucie, zeby po uruchomieniu na mrozie moze byc nawet w lecie ruszyl na tyle dynamicznie co Ty. Zaloze sie ze pokaze 40-60l bo tyle mi Focus pokazywal a to nie bylo z pelnym butem.
                                      A najlepsze sa do tego auta marki BMW z taka strzalka przy ruszaniu zawsze pokazuje ponad 30l zuzycie :twisted:

                                      [ Dodano: 02-06-2005, 17:00 ]
                                      Dig Dug, Mialem do czynienia z Laguna II i nie mozna porownac tego auta do Octavii po pierwsze Laguna byla praktycznie dwa razy drozsza niz Octavia i to sa inne klasy. Komfort moze i ma fajny ale jak z trwaloscia?? Na przykladzie Meganki po 40 tys jazdy takiej jak Octavia poszly sie pasc dwa amory z tylu rozpadly sie w srodku, z przodu trzeba bylo wymienic drazki kierownicze i gumy przy stablizatorze. A komfort nie kazdy lubi fotel bujany :szeroki_usmiech
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A ja mam moją Octe niecałe 3 lata prawie 200 tys km zrobione i na nic nie narzekam wiec chyba jestem jakiś inny :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
                                        Pozdrawiam i wiecej wiary w czeszkę.................czyni cuda :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
                                        Miłego i bezawaryjnego użytkowania życzę
                                        "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                                        Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                                        Pionek znów gra.......

                                        Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                                        www.dynosoft.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Faktycznie fotele po dłuższej jeździe dają znać o sobie. Nie są może tak zajebiste jak w Polonezie ale idealne to one nie są.

                                          Co do zużycia paliwa to co to wogóle ma być - "po uruchomieniu na mrozie"???? Kupiłeś samochód który odpalasz i gasisz? Nie rozumiem takiego przelicznika 20 - 30 litrów. Do tej pory wydawało mi się że ekonomiczny silnik to taki co zużywa mało paliwa na 100 km, a nie "po uruchomieniu na mrozie 20 - 30 litrów" :shock: :shock:

                                          Głośność pracy silnika?? To diesel!!
                                          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                                          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                                          czarna AR 156 1.8 T.Spark

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Re: Kupiłem Octavię Tour TDI i....jestem niezadowlony

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            Witam wszystkich użytkowników Octavi, mam na imię Artur - jestem tu nowy i zaczynam niebyt optymistycznie, ale może to się z czasem zmieni i przyzwyczaję się do pewnych wad tego auta.
                                            siema

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            Samochód jest fabrycznie nowy (octavia I) ale z rocznika 2004, silnik 1,9 TDI (110 KM).
                                            Zapłaciłem za niego w lutym tego roku....za dużo.
                                            zawsze tak jest :roll: ja np. się śpieszyłem z zakupem, bo mnie wszędzie straszyli, że będzie podwyżka. Podwyżka wprawdzie była jak się okazało, ale zrekompensowały ją nowe promocje :? ale nie narzekam, ja i tak wyszedłem przypadkiem na swoje k

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            Niepodoba mi się układ kierowniczy, w środkowym położeniu jest mało precyzyjny i gumowaty
                                            tu się zgadzam... ale od razu Ci mogę powiedzieć, że to wina profilu opon - na niższym profilu reakcja układu kierowniczego jest zupełnie inna :idea:

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            zawieszenie jest trochę za twarde
                                            rzecz gustu :twisted: dla mnie zawieszenie jest koszmarnie miękkie i nie nadajace się do jazdy :P ale rozmawiałem ostatnio z człowiekiem, który też podzielał Twoje zdanie :shock:
                                            ale on miał 40 kilka lat :roll: i silnik 1.6 uważał za bardzo dynamiczny :lol: :lol: :lol:

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            Kolejny minus i to spory to przednie fotele - są baaardzo niewygodne, po godzinie jazdy bolą mnie plecy.
                                            To też jest bardzo - dla mnie np fotele są bardzo wygodne, mogłyby mieć lepsze boczne trzymanie :roll:

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            Spalanie przy zimnym silniku w zimie sięga 25 l/100 km - to ma być oszczędny samochód ?
                                            a u mnie 52/100km, weź do ręki instrukcję obsługi i poczytaj rozdział dotyczący komputera pokładowego k

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            Aha i jeszcze jedno-samochód jest zbyt głośny, zwłaszcza podczas przyspieszania
                                            bez przesady 8)

                                            Zamieszczone przez LIFE
                                            Reszta OK. Podoba mi się przyspieszenie samochodu, osiągi, przyczepność na zakrętach ( ach te czeskie opony!!!-do dupy), rewelacyjnie niskie spalanie (pomijając rozruch)
                                            ach więc jednak dotarłeś do tego, ze to zużycie chwilowe... jak jeszcze zrozumiesz o co w nim chodzi to już w ogóle będzie extra k
                                            Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                            http://www.disi-tune.pl
                                            Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                            Był WRX
                                            Była Octa

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Kupiłem Octavię Tour TDI i....jestem niezadowlony

                                              Zamieszczone przez LIFE
                                              zawieszenie jest trochę za twarde.
                                              Ja jak wsiadlem do mojeje nowej octy to bylo calkiem fajne k ,ale tylko gdzies moze do 10kkm , a taraz przy 84kkm to juz calkiem istna lodka ,amorki juz daja znac o sobie i w nie dlugim czasie bedzie trzeba je wymienic :roll:
                                              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                dla mnie fotele są wygodne, własnie chyba chodzi o to żeby były twarsze bo nie meczą w długich trasach. Przyfdałoby się wiecej podparcia bocznego, a co do głośności hmmm nie jest tak tragicznie, jechałem Hondą Civik 1,4 90KM i przy 140 km/h było głośniej niż u mnie :|
                                                ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                                                www.wasilewski-foto.pl
                                                KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Mam juz drugą Octavię. Pierwsza była GLX'99 kombi TDI 90KM. Przejechałem nia 50kkm. Miałem problem z przeciekającą przednią szybą /gwarancja/ i z czujnikiem temperatury silnika/gratis/. Poza brakim klimy brak zastrzeżeń. Obecnie mam również kombi Elegance'01 TDI 110KM. Przejechane 91kkm. Gumy stabilizatora po 60kkm wymienione. Przy 80kkm okazało się że kierownice gazów w turbinie stanęły dęba i gdyby nie dynamiczna jazda nie zorientowałbym sie jeszcze długo. Czujnik temp silnika juz tradycyjnie. 85kkm przednie prawe łożysko. Na gwarancji lakierowana pokrywa bagażnika i drzwi z prawej strony /średnio zrobione/. Nigdy mnie nic nie bolało po jeździe. Fotele sa spoko zarówno te z regulacja pod lędźwie jak i bez regulacji. Mój rekord to 1800km za jednym pociągnięciem i było spoko. Myślę że wygoda foteli to bardzo subiektywna spraw. jest to zależne od budowy naszego ciała. Czasem nieświadomi narzekamy na złe fotele nie zdając sobie sprawy z wad kręgosłupa lub po prostu złej pozycji za kierownicą. Spalanie średnie mam na poziomie 6l/100km. W zimie 6,5l/100km. Od odgłosów silnika bardziej mi porzeszkadza hałas związany z opływem powietrza przy większych prędkościach. Zwłasza w okolicahc lusterek. Jeździłem wieloma autami i muszę powiedziec że Skoda najbardziej mi pasuje jeśłi chodzi o stosunek jakości/wyposażenie/cena/osiągi. Jest to rozsądny do bólu samochód dla rozsądnych ludzi. Zawieszenie uważam za dobrze dobrane do charakteru auta. Wnerwia mnie jak w różnych testach różni ludzie piszą że np samochód źle się prowadzi w szybko pokonywanych zakrętach a jest to np Chrysler Voyager. To jest chyba u nas normalnę że musimy narzekac na wszystko. Równiez na to że do Fiata panda nie mieści się 7 osób i bagażnik nie ma pojemności 800litrów

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X